info@emovents.lt+370 636 14376

„Jokių kliučių!“ pamoka mušė lankomumo rekordus

Atgal 2017 Lapkričio 20 d.

Jokių atsilenkimų, šuolio į tolį, kabėjimo ant skersinio ar kitų pratimų. Sostinės Maironio progimnazijos moksleiviai net dvi dienas siautė neįprastoje kūno kultūros pamokoje „Jokių kliūčių!“. Jos metu jie rungtyniavo įveikinėdami gigantiškas pripučiamas kliūtis, kurios užpildė visą sporto salę.

Idėja surengti tokią neįprastą kūno kultūros pamoką kilo mokyklos direktoriui Antanui Kalinauskui. Progimnazijos vadovas taip siekia parodyti auklėtiniams, kad kad judėti ir būti aktyviems yra ne tik naudinga sveikatai, bet ir labai smagu. Šią jo iniciatyvą, suvieniję jėgas, padėjo įgyvendinti Atrakcionai.lt ir Sostinės krepšinio mokyklos komandos.

„Ne paslaptis, kad kūno kultūros pamokos dabar labai konkuruoja su išmaniosiomis technologijomis. Nemaža dalis moksleivių, jeigu galėtų pasirinkti – dalyvauti kūno kultūros pamokoje ar sėdėti ant suoliuko ir naršyti telefone, greičiausiai rinktųsi pastarąją veiklą. Todėl labai norėjau surengti mokykloje tokias pamokas, kurių niekas nenorėtų praleisti“, – pasakojo direktorius.

Jo idėja pasiteisino. Neįprastose pamokose, pagauti azarto, noriai siautė tiek priešmokyklinukai, tiek progimnazijoje paskutinius metus besimokantys aštuntokai. Sporto salėje įrengtas spalvingas kliūčių ruožas daugeliui jų tapo smagiu greičio, jėgos, vikrumo ir ištvermės išbandymu.

Pamokose su vaikais siautė ir 37 metus mokykloje kūno kultūros mokytoja dirbanti Gražina Grižaitė. Pedagogė juokavo, kad šių dienų pamokos pasiekė lankomumo rekordą.

„Mano kasdienybė yra tokia, kad rytas prasideda mažiausiai dešimties atleidimo nuo kūno kultūros raštelių skaitymu elektroniniame dienyne. Vaikai vis mažiau nori judėti, o tėvai juos labai dažnai palaiko ir padeda simuliuoti. Negaliu sakyti, kad taip elgiasi visi, bet palyginu kaip keitėsi moksleivių fizinė sveikata ir darosi labai liūdna“, – pasakoja kūno kultūros mokytoja.

Pasak jos, tai, ką sugebėdavo atlikti moksleiviai prieš trisdešimt, dešimt ar ne taip jau seniai – penkerius metus, dabar daugeliui jų būtų neįveikiamas iššūkis. Tačiau G. Grižaitė supranta, kad mokytojas negali stovėti vietoje ir dairytis atgal, o turi keistis ir taikytis prie naujos kartos poreikių ir galimybių.

„Galima kankinti moksleivius, skaičiuoti sekundes, metrus ir rašyti dvejetus, tačiau kokia bus iš to nauda? Vaikus tai tik dar labiau atgrasins nuo judėjimo. Todėl savo pamokose skaičiuoju kaupiamąjį balą už dalyvavimą, komandinę dvasią, draugiškumą ir gerą nuotaiką. Judėti pirmiausiai turi būti smagu, nes kitaip vaikų sportuoti tuoj visai nebeprisikviesime“, – samprotauja mokytoja.

Didelę darbo su moksleiviais patirtį turinčios Sostinės krepšinio mokyklos įkūrėjas Andrius Čerškus sako, kad vaikams visuomet patinka naujovės. Net ir ruošdami jaunuosius krepšininkus, į treniruočių programas treneriai įtraukia įvairius žaidimus bei kitas aktyvias pramogas. Į savo buvusią mokyklą grįžęs A. Čerškus juokavo, kad jų laikais tokių atrakcionų nebuvo.

„Auga karta, kuri turi labai daug įvairiausių pasirinkimų, todėl turi nuolat sukti galvą, kuo ir kaip juos sudominti. Bet tai yra ir gerai, nes nuolat judi į priekį, negali užsisėdėti vienoje vietoje. Siekti sporto aukštumų svarbu, bet dar svarbiau, kad vaikai atrastų judėjimo džiaugsmą. Nes jeigu jo nejus dabar, vargu ar suaugus kas nors pasikeis“, – sako A. Čerškus.

Pamokos metu kalbinti vaikai kėlė nykščius į viršų ir vienbalsiai tikino, kad tai buvo viena šauniausių pamokų, kuriose teko dalyvauti. Atrakcionai.lt atstovas Rolandas Valaitis sako, kad „Jokių kliūčių!” formato kūno kultūros pamokose ateityje galės dalyvauti ir daugiau moksleivių. Kartu su Sostinės krepšinio mokykla oranizuojamų projektų tikslas bus net tik suteikti vaikams pramogą, bet ir motyvuoti juos daugiau judėti, būti aktyvesniems ir sveikesniems.

Planuokime kartu

Siųskite pasiūlymą
Dega? Reikia skubių sprendimų?
Skambinkite: +370 636 14376