info@emovents.lt

Kaip mes konstravome pragaro mašiną

Atgal 2019 Gruodžio 31 d.

Iš tiesų mašina vadinasi ne pragaro, o Goldbergo. Šiemet mūsų vadovai nusprendė, kad nebūsime batsiuviai be batų, todėl visus pakvietė pažaisti! Tiesą sakant, kad tai įvyktų prireikė penkerių metų. Dirbome, žaidėme su tūkstančiais žmonių, kol galiausiai ir patys radome laiko tarpušvenčiu atsipalaiduoti ir pabūti kartu.

Apie tai, kad konstruosime Goldbergo mašiną, nei vienas nenutuokėme, todėl pamatę inventorių pradėjome juoktis. Kodėl? Nes jos patys niekada nesame konstravę! Taip, matėme, kaip tai daro įvairiausi kolektyvai, aiškindavome jiems taisykles, tačiau patys nebuvome žaidę šio, dabar jau galime drąsiai patvirtinti, labai smagaus žaidimo.

Jeigu sukate galvą, ką galima smagaus nuveikti su savo artimaisiais, kolegomis ar kokiu nors kolektyvu, tai gali būti puikus sprendimas. Jums tereikia įvairių, kad ir pačių keisčiausių daiktų, šiek tiek tvirtinimo priemonių, tokių kaip lipni juosta, virvės, viela, segtukai ir pan. bei šiek tiek fantazijos ir žiupsnelio kantrybės.

Kodėl kantrybės? Apie tai sužinosite, jeigu pažiūrėsite mūsų video iki galo arba, jeigu patys nuspręsite konstruoti pragaro, oi, tai yra Goldbergo mašiną. Video rasite žemiau:

Kaip žaisti?

Žaidimo taisyklės labai paprastos. Dalyvaujančius žmones suskirstote į tiek komandų, kiek norite ar yra reikalinga. Idealiausia – kai komandoje yra iki 6 žmonių, tačiau jų gali būti ir daugiau.

Mes pasiskirstėme į tris komandas po du žmones, o vienas iš vadovų (jų yra du), kuris labiausiai patyręs, prisijungė prie komandos, kuri buvo atsakinga už galutinį tikslą – baliono susprogdinimą.

Taigi, už sklandžią pradžią buvo atsakingi Jūratė ir Vytenis, vidurio stabilumą turėjo palaikyti Aistė ir Darjus, man, Lukui ir Rolandui teko viską užbaigti. Norėjome, kad būtų efektinga, todėl nutarėme, kad Goldbergo mašinos tikslas bus susprogdinti balioną.

Kas svarbu?

Komandoms reikia ne tik sugalvoti veikiantį mechanizmą, kuris, paleidus kamuoliuką, išjudintų kitas detales, bet ir vėlesniame etape tinkamai jį sujungti su kitų komandų inžinerijos stebuklais. Todėl žaidėjai dirba dviem kryptimis – su savo komandų nariais, taip pat, turi bendradarbiauti ir su kitais.

Goldbergo mašinos konstravimas labai tinka kolektyvams, kurie niekur neskuba, turi laiko žaisti, galbūt, pasimėgauti užkandžiais, kava, kaip tai darėme mes.

Nors, atrodytų, iš pirmo žvilgsnio labai paprastą, tačiau tikrai ne prastą Goldbergo mašiną konstravome apie dvi valandas (su užkandžiavimo pertraukėlėmis). Tačiau laikas visiškai neprailgo.

Darbo metu labai išryškėjo ir asmeninės žmonių savybės. Jeigu vieni siekė rezultato ir mechanizmo efektyvumo, tai kitiems rūpėjo, kad būtų gražu ir efektinga. Beje, kuo turite keistesnių ir įvairesnių daiktų – tuo žaisti yra smagiau!

Sėkmės džiaugsmas

Kai mašina jau sukonstruota ir lieka tik paleisti kamuoliuką, apima smagus nerimas. Ir nors visas veiksmas vyksta vos keliolika sekundžių, baliono sprogimas yra kaip sultinga vyšnia ant torto.

Beje, labai retai komandos tikslą pasiekia iš pirmojo karto. Dažniausiai mechanizmą tenka pataisyti, kiek mums teko matyti, iki penkių kartų. Tokia yra statistika, kurią matome renginiuose. Tačiau nuo šiol turime kitą rekordą.

Kaip mūsų vadovas Vytenis mėgsta sakyti: „Gera pradžia – pusė darbo“. Tai mūsų pradžia, švelniai tariant, užsitęsė ir jau vienu metu matėme, kai už galutinį rezultatą atsakingam kitam vadovui Rolandui ėmė trūkčioti akis.

Tačiau galiausiai viskas baigėsi gerai – net ir sumušę nesėkmių rekordą, Goldbergo mašiną išjudinome! Džiaugėmės kaip maži vaikai!

Ko išmokome?

Šis žaidimas tik dar kartą patvirtino jau folkloru tapusius žodžius, kad jeigu tau nesiseka devynis kartus iš eilės (arba daugiau), saldžiausia pergalė yra tada, kai nepasiduodi.

Paleidžiant Goldbergo mašiną išgyvenome visus etapus: džiaugsmą, kad jau tuoj pasieksime tikslą, nusivylimą, kad nepavyksta, dar šiek tiek nusivylimo, desperaciją, agoniją, bet už startą atsakingi žmonės iki pat pabaigos išlaikė entuziazmą ir nusiteikimą.

Aš esu beveik įsitikinusi, kad be tų nesėkmių, net nebūtų buvę taip smagu, o paprasčiausias džiaugsmas, kai pavyko, virto tikra euforija.  Visai kaip ir gyvenime.

Beje, buvo ir ašarų, tiesa – juoko. Vitamino C atsargas papildėme bent keliems mėnesiams.

Pabandykite ir Jūs pažaisti, pamatysite, bus labai smagu. Nemokate? Pasikvieskite mus, padėsime, nes dabar jau esame ne tik teoretikai, bet ir praktikai!

#suaugęirgimėgstažaisti #goldbergomašina

Planuokime kartu

Siųskite pasiūlymą
Dega? Reikia skubių sprendimų?
Skambinkite: