info@emovents.lt+370 636 14376

Pirmasis kartas paauglių stovykloje – su trenksmu

Atgal 2017 Rugpjūčio 3 d.

Neseniai laikėme ypač atsakingą egzaminą – dalyvavome paauglių vasaros stovykloje. Kam yra tekę susidurti su 14-18 metų jaunuoliais žino, kad nustebinti šią kartą – ypač sunku. „Jų nesudominsi paprašęs pašokti ir paploti“, – juokiasi Veprių stovyklos Ukmergėje koordinatorė Svetlana Markevičienė. Štai kodėl ji dar prieš gerą pusmetį ima sukti galvą, kokias pramogas organizuoti stovyklautojams.

Susipažinę su Svetlana Ukmergės miesto šventėje pradėjo dialogą. Galiausiai sukirtome rankomis ir taip atsidūrėme stovykloje.

Į Veprius vežėmės savo populiariausias pramogas: 36 metrų ilgio kliūčių ruožą „Linksmieji kalneliai“, Bėgtraukį, Pagalvių mūšį, Pilvaslydį, dvi medines dėliones, katapultas ir batų raištelių rišimo estafetę. Nors nerimavome, kaip būsime sutikti, jau po pirmųjų rungčių pasijautėme kaip roko koncerte. Tokia energijos iškrova vienoje vietoje, kad net saldu!

„Šiuolaikiniai paaugliai yra labai reiklūs. Jų nesudominsi įprastiniais dalykai: visko matę, daug ką išbandę. Ši stovykla dar kartą patvirtino, kad jaunimui reikia išskirtinių pramogų. Senieji stovyklų modeliai neveikia, todėl negali atsilikti nuo to, kuo gyvena jaunimas“, – pasakojo Svetlana.

Mokyklos skambina pavojaus varpais, kad moksleiviai vengia fizinio lavinimo pamokų, nenori judėti ir sportuoti. Ne pirmus metus stovyklas organizuojanti ir su vaikais bei paaugliais daug bendraujanti Svetlana sako, kad apie 80 proc. jaunimo yra fiziškai pajėgūs, tačiau judėti trūksta ne galimybių, o noro ir motyvacijos.

„Užtenka prisiminti savo mokyklos laikus. Ratų sukimas stadionuose iki pykinimo daugelį vyresniosios kartos žmonių visam laikui atgrasė nuo bėgimo. Todėl, organizuodama stovyklą, aš visuomet galvoju apie tai, kuo sudominti jaunus žmones, kaip juos įtraukti į aktyvias veiklas. Nes judėti jiems patinka, patys matėte, koks energijos lygis. Mūsų svarbiausia užduotis yra rasti, kaip padėti efektyviai ją išlieti“, – sako Veprių stovyklos koordinatorė.

Nors stovykloje merginų buvo daugiau nei vaikinų, nustebino jų įsitraukimas ir azartas. Aktyvumu panelės nei kiek nenusileido savo stovyklos draugams. Į aktyvias pramogas su auklėtoniais noriai įsitraukė ir stovyklos vadovai. Svetlana pasakojo, kad mūsų atvežtos pramogos padėjo ne tik pajudėti, išlieti sukauptą energiją, bet ir suvienijo stovyklautojus.

„Po stovyklos vaikai pildė anketas, kuriose dažnas pažymėjo, kad „Emovents“ rungtys padėjo jiems geriau susidraugauti, išmokti bendradarbiauti siekiant tikslo, pasijusti komanda. Neabejotinai jiems tai buvo geriausia stovyklos dalis“, –  džiaugiasi pavykusiu bendradarbiavimu Svetlana.

Stovyklautojų įspūdžiai pasiekė ir jų tėvus. Grupių vadovai pasakojo sulaukę jų padėkų, kad vaikams tai buvo viena įsimintiniausių ir smagiausių stovyklų.

O mums geriausias įvertinimas buvo anketose pasipylę įrašai: „Norime ir kitais metais tokių pramogų!”

Planuokime kartu

Siųskite pasiūlymą
Dega? Reikia skubių sprendimų?
Skambinkite: +370 636 14376