info@emovents.lt+370 636 14376

Goldbergo mašina

Konstravimo iššūkis

Vertinimas 5.0/5
6
Spausk įvertinti

Vienu sakiniu: Tai smagus konstravimo galvosūkis komandai, kai iš atskirų detalių sukuriama veikianti mašina.

Šiek tiek istorijos:

Įvairūs sudėtiniai įrenginiai, kurių tikslas – atlikti labai paprastus veiksmus yra pavadinti amerikiečių karikatūristo, skulptoriaus, rašytojo ir išradėjo Rube Goldberh garbei. Jis savo karikatūrose mėgo vaizduoti įrenginius, kurių funkcijos – ypač paprastos ir net šmaikščios. Pavyzdžiui, viename savo komiksų jis pavaizdavo servetėlės panaudojimo mechanizmą, į kurį buvo įtrauktos tokios priemonės kaip žadintuvas, petarda ir net gyva papūga.

Nors visi supranta tokių mechanizmų absurdą ir nereikalingumą, žmonėms patinka žaisti. Taip pamažu atsirado Golbergo mašinų ne tik popieriaus lape, bet ir realybėje. Pavyzdžiui, vieno universiteto inžinieriai sukūrė mašiną, kuri atliko net 300 veiksmų! Ir visa tai, dėl ypač paprasto tikslo – prirūksti balioną ir jį susprogdinti.

Viena svarbiausių Golbergo mašinų savybių – nepraktiškumas, tačiau negali paneigti, kad jas kuriantys pasižymi tikrai gera fantazija ir net humoro jausmu.

Privalumas

Dalyviai dirba atskirose grupelėse, tačiau nesivaržo tarpusavyje. Juos vienija, įkvepia ir motyvuoja bendras tikslo siekimas.

Žaidimo tikslas

Dirbdami nedidelėmis grupelėmis, žaidimo dalyviai turi sukonstruoti tokią sistemą, kuri padėtų pasiekti bendrą rezultatą – darniai veikiančią Goldbergo mašiną. Tai yra, paleidus kamuoliuką ar bet kokį kitą objektą, jis turi išjudinti kitas detales ir sėkmingai pasiekti finišą.

Priemonės

Šiame žaidime naudojamos pačios įvairiausios priemonės – pagaliukai, kabliukai, piltuvėliai, varžteliai, sraigteliai, virvės, kartonas, kibirėliai, kamuoliukai, kaladėlės ir daugelis kitų. Visa tai padeda dalyviams improvizuoti ir kurti, mąstyti netradiciškai.

Kokiam kolektyvui tinka?

Patinka ramesniems, logininius iššūkius mėgstantiems kolektyvams. Konstruojant Goldbergo mašiną reikia ne tik idėjų, bet ir kantrybės, nes ne viskas išeina iš pirmo karto. Tačiau kiek būna džiaugsmo, kai mašina veikia kaip šveicariškas laikrodis!

Detalės

Tipas: komandinis, loginis, pramoginis žaidimas.

Vieta: žaidimas organizuojamas bet kurioje kliento pasirinktoje vietoje visoje Lietuvoje. 

Dalyviai: 20-150 žmonių.

Trukmė: 2-4 val. su pertrauka.

Kaina: pagal užklausimą.

Papildomos paslaugos (pagal kliento poreikius): prizai, foto ir video.

 

 


Praktinė informacija

  • Blogas oras: nebaisus.
  • Paslauga: pilnas žaidimo organizavimas su  inventoriumi.
  • Būtinos sąlygos: iš anksto aptarti poreikius dėl renginio vietos ir papildomų paslaugų.

Planuokime kartu

Siųskite pasiūlymą
Dega? Reikia skubių sprendimų?
Skambinkite: +370 636 14376